gulz logo

Projekt Litva

gymnazium_u_libenskeho_zamkuProjekty a aktivity

V rámci projektu Erasmus+ se šest studentů a 3 kantoři společně se školami z Dánska a Slovenska zúčastnili vzdělávacího pobytu v Litvě. Do druhého největšího města Kaunasu jsme se dopravili letadlem z Prahy s přestupem ve Varšavě.

Na letiště už na nás čekali skvěle naladěné rodiny, u kterých jsme byli ubytováni, učitelé zamířili do luxusního IBIS hotelu. Celý týden jsme měli opravdu nabitý program, posuďte sami. Stihli jsme navštívit hlavní město Litvy – Vilnius, hrad Trakai, který se nachází nedaleko Vilniusu, dále rodiště nejvýznamnějšího litevského umělce M. K. Čurlioniose – město Druskininkai a v neposlední řadě mnoho památek v Kaunasu. Každý den byl plný zajímavých exkurzí a prohlídek.

Náš pobyt v Litvě nebyl ovšem jen o památkách, ale především o vzdělávání a spolupráci se studenty z ostatních zemí. Spolu s námi a s Litevci se projektu účastnili i Slováci a Dánové.

Během času stráveného ve skupině se z nás stal jeden tým. Celý týden vládla příjemná a přátelská atmosféra a náš pobyt v Litvě proběhl bez potíží. Domů jsme si přivezli spoustu krásných vzpomínek a zážitků. Příštím místem setkání je Dánsko, tak na viděnou!

Aneta Kuželová, 3.C