GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: únor 2020
29. únor 2020 In Novinky

Ředitel Gymnázia, Praha 8, U Libeňského zámku 1  doporučuje všem rodičům, kteří se vrací se svými dětmi z kritických oblastí s výskytem koronaviru, včetně severu Itálie, ponechat své děti - naše studenty ve čtrnáctidenní karanténě v domácím prostředí a aby nahlásili případnou absenci třídnímu učiteli nebo řediteli školy. Tato neúčast na vyučování nebude studentům započítána do celkové absence. Úkoly jim budou zasílány elektronickou formou.

Dále sledujte stránky školy, Ministerstva zdravotnictví ČR, Ministerstva školství ČR a Krajské hygienické stanice HMP  a řiďte se prosím jejich pokyny.

RNDr. František Kosina, ředitel školy

 

20. únor 2020 In Novinky

Ve dnech 9. – 14. února 2020 se zúčastnili někteří žáci 2. a 3. ročníku výběrového lyžařského zájezdu do Alp. Byli jsme ubytovaní v hotelu Post ve městečku Pfunds. Lyžařské areály jsou odtud vzdáleny cca 25 min. autobusem. Hotel nám poskytl velmi pěkné ubytování, dobré jídlo a vnitřní bazén, páru i saunu, kde jsme mohli večer relaxovat. V pondělí a úterý jsme lyžovali v Rakousku ve střediscích Serfaus - Fiss - Ladis a zbylé tři dny ve Švýcarsku ve střediscích Samnaun a Ischgl.
V letošním roce nám bohužel počasí moc nepřálo, přesto jsme se snažili využít každý den a ukázat žákům nejkrásnější místa a sjezdovky zmíněných areálů. Lyžovali jsme ve dvou družstvech a program byl přizpůsoben daným podmínkám. Věříme, že se zájezd žákům líbil a budou na něj rádi vzpomínat.
Za instruktory Eva Jirousová

4. únor 2020 In Novinky

Tak jako každý rok i letos vyrazili žáci všech tříd prvního ročníku na hory na lyžařský výcvikový zájezd. V týdnu 18. 1.  –  25. 1. 2020  to byly třídy 1.A a 1.C a v termínu 25. 1.  –  1. 2. 2020  třídy 1.B a 1.D. Ubytovaní jsme byli v penzionu Družba ve Františkově. Výcvik probíhal po družstvech jak na sjezdových lyžích, tak i na běžkách. Přes obavy z nedostatku sněhu výcvik proběhl v plném rozsahu. Bohužel jsme nemohli využívat vlek u penzionu, ale lyžovali jsme na vlecích „Modrá hvězda“ a na Lysé hoře. Na programu byly i přednášky o mazání lyží a výstroji a výzbroji. Jedno půldne jsme žáky i nahrávali a večer proběhl rozbor jejich jízdy s odborným komentářem. Nechyběl ani celodenní výlet na běžkách a na závěr pobytu i závody v běhu na lyžích.
Věříme, že se všem na horách líbilo a že budou na společně prožité chvíle rádi vzpomínat.

   
Za tým instruktorů Eva Jirousová

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám