GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: květen 2019
30. květen 2019 In Novinky

XII. ročník o Putovní pohár školy se uskuteční 24.6. 2019 od 9:00 hodin.

Místo konání: volejbalové kurty - Meteor Praha VIII

První tři družstva obdrží medaile. Vítězné družstvo získá Putovní pohár školy.

Podrobné informace na nástěnce TV.

S. Kettner

23. květen 2019 In Novinky

Ve středu 15. května 2019 navštívil hodinu španělštiny 2.C Marcelo Martínez. Marcelo je původem z Argentiny, ale kvůli nestabilní ekonomické situaci, stoupající kriminalitě a nejisté budoucnosti se rozhodl opustit svou zemi a shodou náhod si vybral pro svůj další život Českou republiku. Našel zde dobrou práci, věnuje se své lásce – plavání – a je spokojený. S nabídkou udělat studentům našeho gymnázia přednášku o Argentině nadšeně souhlasil. Na hodinu si přinesl typický argentinský nápoj mate a v průběhu prezentace ho popíjel ze stylové nádobky kovovým brčkem. Studentům představil sebe, svou zemi, turistická lákadla Argentiny a rozpovídal se o rozdílech mezi jeho rodnou zemí a Českou republikou, které ho zaujaly. Je jich tolik, že za 45 minut nestihl všechny vyjmenovat. V Praze je nejvíc nadšený z fungující hromadné dopravy, překvapilo ho klasické české zouvání bot po příchodu domů a zarazilo ho uspořádání našich koupelen… Kdybyste se chtěli dozvědět detaily tohoto tématu, zeptejte se 2.C.

Prezentace byla velmi zábavná. Marcelo je moc sympatický mladý muž s krásnou argentinskou španělštinou, kterou studenti ocenili. Jak už bylo řečeno, zbylo nám ještě mnoho věcí k povídání, a tak se těšíme, že naše setkání s Argentinou brzy zopakujeme!

¡Gracias, Marcelo!

Mgr. et Mgr. Anna Jonášová

16. květen 2019 In Novinky

Klikněte na odkaz a podívejte se na momentky z posledního zvonění 4. ročníku.

https://bit.ly/2YbpE7v

J. Čepický (2.A)

13. květen 2019 In Novinky

V úterý 7.5. a ve čtvrtek 9.5. se naše gymnázium zúčastnilo projektu Studentské volby do Evropského parlamentu, který je součástí vzdělávacího programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni. Do samotné akce se zapojila většina našich studentů (50,5%) a nejvyšší volební účast měly třídy 3.A, 1.A a 2.A.

Výsledky celkových voleb (viz graf) na naší škole v porovnání s ostatními SŠ vypadají následovně – na prvním místě se s přehledem umístila Česká pirátská strana, po ní ODS, STAN+TOP 09 a Demokratická strana zelených – Za práva zvířat.

Děkujeme všem zúčastněným a u příštích voleb na viděnou.

Adéla Petříčková, Tereza Millková, Melánie Miovská

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám