GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: únor 2019
26. únor 2019 In Novinky

Od 10. do 16. února 2019 se zúčastnili někteří žáci 2., 3. a 4. ročníku lyžařského zájezdu do rakouských a švýcarských Alp. 

Odjížděli jsme od našeho gymnázia v neděli ráno a cesta trvala necelých devět hodin.

Byli jsme ubytovaní v hotelu Post, který se nacházel v městě Pfunds. Hotel nám poskytl nejen velmi pěkné ubytování, chutné jídlo, ale i vnitřní bazén, páru i saunu, kde jsme večer relaxovali po celodenním lyžování.

První dva dny jsme lyžovali v Rakousku ve středisku Serfaus - Fiss - Ladis a zbylé tři dny ve Švýcarsku ve středisku Samnaun a Ischgl. Byli jsme rozděleni do dvou družstev, první vedli pan profesor Kanov a paní profesorka Mudrová, druhé paní profesorka Jirousová a pan Louda, průvodce a instruktor.

Celý týden nám přálo počasí. Bylo nádherné pozorovat zasněžené vrcholky Alp, na které svítilo sluníčko. Lyžovalo se nám výborně, sjezdovky byly dobře upravené a fronty na lanovky většinou malé. 

Týdenní pobyt si většina z nás bezvadně užila a moc děkujeme našim profesorům za zorganizování celého zájezdu a příjemnou atmosféru na něm.

Klára Svítilová, 2.A

15. únor 2019 In Novinky

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Naši nejlepší za první pololetí školního roku 2018 - 2019 se uskutečnilo dne 13. února 2019 v nové učebně hudební výchovy za zvuků hudby, která doprovází předávání filmových cen Oscar.

Oceněni byli nejlepší studenti jednotlivých tříd a ročníků i celé školy, nejlepší třída školy a také všichni studenti, kteří prospěli s vyznamenáním.

Výsledky soutěže jsou hodnoceny podle stanovených kritérií, mezi něž patří především prospěch, ale přihlíží se také k docházce a práci nad rámec školních povinností (reprezentace školy ve vědomostních soutěžích, charita, aktivní účast na prezentačních akcích školy, sportovní reprezentace).

Soutěž probíhá ve spolupráci se SRPŠ při našem gymnáziu, které věnuje finanční prostředky na nákup odměn - poukázek na knihy nebo filmová představení.

Nejlepším studentem školy v prvním pololetí školního roku 2018 – 2019 se stal Luděk Šíma z 2. A. Jako nejlepší třída byla vyhodnocena 1. A třídní profesorky Evy Jirousové.

Úplný seznam nejlepších studentů je zveřejněn na desce cti školy.

Lenka Vašků 

14. únor 2019 In Novinky

Ve středu 13. 2. proběhlo školní kolo recitační soutěže Pražský kalich. Vítězům gratulujeme a všech zúčastněným děkujeme.

T. Ficza

14. únor 2019 In Novinky

Dne 6. 2. 2019 se na našem gymnáziu konalo školní kolo biologické olympiády. Letošní 53. ročník měl téma „Mládí vpřed!“. Soutěžící se úkolů zhostili skvěle a výkony byly opět velmi vyrovnané. Výhercům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších kolech, případně opět za rok při 54. ročníku. Vždyť není důležité vyhrát, ale důležitá je radost z poznávání.

J. Bok

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám