GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: červen 2017
29. červen 2017 In Archiv akcí

Dne 28. 6. 2017 se na kurtech pražského Meteoru konal jubilejní 10. ročník volejbalového turnaje tříd naší školy. V rámci sportovního dne se zúčastnily všechny třídy prvního, druhého a třetího ročníku a v několika utkáních byl k vidění velice pohledný volejbal. Družstva byla nejdříve rozdělena do tří skupin, ve kterých měl vždy každý ročník jednoho zástupce, skupiny ovládly třídy 3.A, 2.B a 1.A, které postoupily do tříčlenného finále. Třídy, které do finálového klání nepoustoupily, soutěžily o umístění ve skupinách o 4.-6. a 7.-9. místo. Na devátém místě se umístila třída 1.B, před nimi po jedné výhře ve skupině o umístění skončila 3.C a vítězem této skupiny a celkové 7. místo získala třída 1.C. Ve skupině o 4.-6. místo bojovaly třídy 2.A, 2.B a 3.B a nejlépe si vedl zkušený tým 3.B, který neměl daleko ani k postupu do finále, ale nakonec jejich výkony stačily pouze na 4. místo. Na 5. místě se pak umístila 2.C, která za sebou na 6. místě nechala třídu 2.A. Největší drama přišlo v zápasech finálové skupiny, kde po roce opět došlo na souboj mezi 3.A a 2.B, v napínavém zápase byl opět úspěšnější tým z druhého ročníku, který si později poradil s prváky a obhájil loňské prvenství. Na 2. místě po výhře nad 1.A (také stejně jako loni) skončila třída 3.A, a tak bronzové medaile bral právě mladý tým 1.A. Celý turnaj se nesl v duchu fair-play, všichni si ho užili a určitě je na místě poděkovat pedagogům za jeho uspořádání. Jmenovitě pánům profesorům Kettnerovi a Kanovovi a paním profesorkám Jirousové a Vítové.

J. Zalužanský

28. červen 2017 In Archiv akcí

This exchange programme began a few weeks ago in Prague. Our German friends were accommodated in Czech families and we were doing a lot of things together such as sightseeing, having fun in park and finally going on a boat trip.

And then, after one week, we visited Hamburg. During admiring its beauty, we were travelling by underground and by S-Bahn too. We visited the Church of St. Michael, Reeperbahn, the seaport and many other cultural places there.

With the opportunity to stay in families of our exchange partners, we were able to get to know their life styles and personal opinions. The main purpose of this exchange was to increase our communication skills in other languages, which was easily done.

R. Fluxa

27. červen 2017 In Archiv akcí

V červnu 2017 se třídy třetího ročníku zúčastnily sportovně–turistického kurzu ve sportovním areálu v Třemošnici.
Za hezkého počasí si žáci vyzkoušeli mnoho nových sportovních odvětví. V rámci kurzu proběhl i atletický trojboj, utkání v softbalu a volejbalu. Turistickou součástí kurzu byla návštěva zříceniny hradu Lichnice a Berlovy vápenky. Závěrečný večer strávili žáci opékáním špekáčků.
Po celý pobyt panovala pohodová atmosféra. Věříme, že se žákům tato akce líbila a mají hezké zážitky.

PK TV

27. červen 2017 In Archiv akcí

Počet členů naší školy se minulý týden ztisícinásobil. V úlu na školním pozemku se zabydlelo nové včelstvo s matkou Singer F1. Zkratka neznamená Formule 1, ale jak ví leckterý čtvrťák po absolvování genetiky, jedná se o první filiální generaci. Na vysvětlení nemusíte čekat do čtvrtého ročníku, protože ve školním roce 2017 - 2018 otevíráme pro zájemce přírodovědný kroužek se zaměřením na včelařství.

J. Bok

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám