GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: květen 2017
25. květen 2017 In Archiv akcí

V sobotu 29. dubna 2017 proběhl tradiční studentský festival Majáles. Součástí festivalu bylo také finále volby Prince a Princezny Majálesu, do kterého se probojovali z prvních semifinálových míst dva naši studenti z 3.A - Kristýna Šormová a Jakub Slanař. Po spuštění hlasování a společném vystoupení všech finalistů se strhl boj o každý hlas. S přehledem vyhrál Jakub Slanař; Týna skončila na druhém místě.

M. Buřilová a O. Blecha (3.A)

23. květen 2017 In Archiv akcí

Dne 19. 4. 2017 se žáci druhého ročníku zúčastnili výukových programů v zoologické zahradě.
2.A – Výukový program „Plazi“
2.B – Výukový program „Šelmy“
2.C – Výukový program „Etologie“
Počasí bylo velmi chladné, ale neumrzli jsme a dozvěděli jsme se něco nového o chování a životě různých živočichů.

11. květen 2017 In Archiv akcí

11. dubna jsme se vydali do pražské botanické zahrady. I přes studený větřík, který nás stále provázel, jsme si užili klidnou procházku rozkvetlou zahradou. Pan průvodce nám povídal o nahosemenných rostlinách, a tak jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací, jako například, že nejobjemnější stromy na světě jsou sekvoje, z nichž největší je asi o 20 m větší než naše Petřínská rozhledna. Z příjemného dne jsme si tak odnesli nejen dobré vzpomínky, ale také pár zajímavých poznatků, které jistě brzy užijeme na hodinách biologie.

Anička Jíchová (1. A)

4. květen 2017 In Archiv akcí

Na začátku května jsme se jako třída (3.B) vypravili na exkurzi do Dobrovice, malého města, které leží nedaleko Mladé Boleslavi. Vyjeli jsme ráno z Prahy, přestoupili v Nymburku, dojeli do Dobrovice a poté jsme hezky po svých došli do cukrovaru a lihovaru, kde jsme absolvovali exkurzi. Cukr se v Dobrovici vyrábí nepřetržitě již od roku 1831. Zajímavostí je, že tento cukrovar by byl schopen cukrem zásobit půlku ČR.

Po prohlídce areálu, kde jsme byli obeznámeni s tím, jak vše při výrobě funguje, jsme se přesunuli do muzea, v němž jsme se dozvěděli o historii podniku.

Exkurze byla obohacující, ale také náročná, takže jsme se hned po skončení s chutí přesunuli do místní restaurace na oběd, který byl moc dobrý. Jediná věc, která nás poměrně zaskočila, byl fakt, že svíčková byla levnější než smažený sýr. Aspoň víme pro příště, že česká kuchyně je prostě volba číslo jedna...

Bylo fajn se zase jednou dostat z každodenní rutiny někam na vzduch a získat nové informace. I přesto, že poslední dny bylo počasí vskutku aprílové, měli jsme nádherně, což ještě umocnilo prožitek z výletu.

Johana Baráková

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám