GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: duben 2017
28. duben 2017 In Archiv akcí

Ve fotogalerii se můžete podívat na důkladnou přípravu dramatického kroužku na vystoupení na školní akademii.

T. Ficza

19. duben 2017 In Archiv akcí

Ve středu 19. 4. 2017 se pro studenty III. ročníku uskutečnil Den kariérového poradenství. Program tvořily přednášky, které studentům přinesly informace z reálných oblastí života, studia na VŠ, ale i případné možnosti dalšího uplatnění po studiu na gymnáziu.

V dopoledních hodinách byly studentům prezentovány následující tematické moduly:

1. Úřad práce ČR – Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání  (Bc. Markéta Fraibišová)

2. Fakulta statistiky a informatiky Vysoké školy ekonomické v Praze

(prof. Ing. Richard Hindls, CSc., dr. h. c)

(Ing. Karel Helman, Ph.D.)

3. Policie ČR (nprap. Tomáš Ribánský; nprap. Simona Millerová)

4. Program: BACK TO SCHOOL - Zpátky do školy      Studentky ČVUT – Architektura a stavitelství

(Julie Kopecká; Eliška Martínková)

S. Kettner

 

Přednáška zástupců Policie ČR

Dne 19. 4. 2017 se konala na Gymnáziu U Libeňského zámku přednáška, která nás, studeny 3. ročníku, informovala o práci Policie České republiky a o našem eventuálním uplatnění v tomto státním orgánu.

Celá přednáška byla vedena zkušeným nadpraporčíkem Tomášem Ribánským a jeho sympatickou kolegyní Simonou. Byla nám přiblížena práce Policie ČR a také její různá odvětví, která dokládala rozmanitost tohoto zaměstnání. Dozvěděli jsme se také stručný příběh obou přednášejících, jakou cestou se vypracovávali do současných pozic a co všechno to obnáší. Přednáška neobsahovala pouze teoretický výklad, ale mohli jsme se podívat třeba na otisky prstů, na jednom ze studentů byl aplikován test na drogy – a dostali jsme se také k videím přímo z akce. V závěru celé přednášky jsme využili možnosti dotazů a mnozí zůstali i přes stanovený čas.

Nad očekávání většiny studentů byla tato přednáška pro mnohé přínosem a některým rozhodně pomohla v úvahách o jejich dalších životních krocích.

Jakub Slanař

19. duben 2017 In Archiv akcí

18. duben 2017 byl dnem 21. ročníku juniorského maratonu pro Prahu a střední Čechy. Tuto událost si nenechalo ujít „10 statečných“ z GULZ. Přestože byl náš tým sestaven ze sportovců různého zaměření, nechtěli jsme se nechat nikým zahanbit! Přes nepřízeň počasí a absenci tréninků jsme každý vložili maximum sil do svého 4,2 km dlouhého úseku. Odměnou nám bylo 31. místo z celkového počtu 83 soutěžících týmů. Možná by někdo s takovým výsledkem spokojený nebyl, ale pro nás je toto umístění výzvou do dalšího ročníku. V něm se hodláme maratonu nejen opět zúčastnit, ale rádi bychom se i posunuli o další místa výš.

Tomáš Mráz, 1.A

11. duben 2017 In Archiv akcí

Ve čtvrtek 29. 3. 2017 se v rámci kariérového poradenství (KP) uskutečnila prezentace o Národních srovnávacích zkouškách (NSZ). Přednášku pro studenty III. ročníku provedla vzdělávací společnost SCIO. Studenti byli seznámeni obecně s testy, které jsou obsahem NSZ. Vzorově byl rozebrán test Obecných studijních předpokladů a jeho skladba. Účastníci přednášky získali informaci o počtu VŠ, které NSZ akceptují, nebo k nim přihlíží. V přehledu jednotlivých VŠ a fakult se studenti navíc dozvěděli, ze kterých předmětů lze zkoušku vykonat. Závěrem přednášky byla všem účastníkům nabídnuta možnost vyzkoušet si NSZ zdarma, a to buď on-line, nebo písemně pilotováním ve škole.

Stanislav Kettner

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám