GULZ – GYMNÁZIUM U Libeňského zámku, Praha - Filtrované položky podle data: únor 2017
21. únor 2017 In Archiv akcí

Zdravíme z Rakouska z výběrového lyžařského zájezdu ze střediska Serfaus Fiss Ladis.

R. Balounová, E. Jirousová, J. Kanov

20. únor 2017 In Archiv akcí

Dne 15. února 2017 proběhlo školní kolo biologické olympiády. Zúčastnilo se celkem 17 žáků v kategorii A a B. Výsledková listina je k nahlédnutí na nástěnce chemie-biologie ve 3. patře. Všichni se úkolu zhostili s elánem a potřebnou fundovaností, za což jim patří obdiv.

J. Bok

20. únor 2017 In Archiv akcí

Okresní kolo Olympiády z českého jazyka, konané 2. února 2017 v DDM Spirála Praha 8, ukázalo, jakými schopnými soutěžícími bylo naše gymnázium reprezentováno.

1. místo obsadila Eliška Chudá z 1. C a 2. místo Monika Matějková z 4. A; obě studentky postupují do Krajského kola a my jim gratulujeme k úspěchu.

Za komisi českého jazyka O. Brandtová

17. únor 2017 In Archiv akcí

Ve čtvrtek 16. 2. 2017 jsme se s vybranými studenty zúčastnili akce „Jeden den s fyzikou“, kterou pořádá každoročně Matematicko-fyzikální fakulta UK. Základ našich studentů tvořili ti, kteří navštěvují fyzikálně-informatický seminář, a dále se jednalo o zájemce z řad studentů 2. a 3. ročníku, kteří mají z fyziky dobré studijní výsledky. V dopoledním bloku jsme navštívili pracoviště MFF v ulici Ke Karlovu. Nejprve jsme společně zhlédli pásmo zajímavých fyzikálních pokusů, kde nechyběl ani Teslův transformátor se svými efektními výboji. Poté se studenti rozdělili podle zájmu na různá pracoviště MFF, kde probíhaly v malých skupinkách různé exkurze, přednášky a experimenty. V odpoledním bloku jsme navštívili pracoviště MFF V Holešovičkách. Nejprve jsme opět všichni absolvovali pásmo pokusů, v němž tentokrát převažovala akustika a vlnění, a poté se opět studenti rozdělili na různé exkurze po jednotlivých laboratořích ústavu. I když jsme nemohli navštívit všechna pracoviště, studenti si určitě vybrali a podle dosavadních reakcí jim exkurze připadala zajímavá a užitečná. Současně se také seznámili s vysokoškolským prostředím a stylem práce na VŠ.

Jana Mužáková, Milan Kotulek

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám