Basketbal dívky

5. prosinec 2013

Dne 14.11. se naše děvčata zúčastnila basketbalového turnaje středních škol Poprask. Naše děvčata se umístila na skvělém druhém místě, kdy ve finále nestačila na školu Svatoslavova.

Turnaj byl hned od začátku velmi vyrovnaný. Všechna družstva byla silná, a tak nikdo nebyl jasným favoritem a adeptem na postup hned od začátku. Jako to bylo minulý týden u chlapců.

V prvním zápase se děvčata utkala s Gymnáziem Budějovická. Zápas vyhrály díky skvělé obraně v prvním poločase (10:0), a tak ani nevadilo, že druhý poločas neproměnily některé vyložené šance a nakonec vyhrály 13:11.V druhém zápase se utkaly se školou Svatoslavova. V tomto zápase jsme měly ohromnou smůlu, protože soupeř proměnil téměř všechny šance, zatímco naše děvčata měla v koncovce problém. A tak zápas skončil 20:27. I přes jednu prohru děvčata postoupila do semifinále.

V semifinále jsme se utkaly s gymnáziem Arabská. Tento zápas byl ten nejkrásnější zápas, který byl na turnaji k vidění. Celý zápas byl vyrovnaný, díky skvělým obranám na obou stranách. Nakonec skončil zápas nerozhodně, a tak bylo zvoleno 5 hráček z každého týmu na rozstřel. Celý zápas tak rozhodla Klára Kunešová, která jako jediná proměnila svůj pokus a tím Gulz poslala do finále.

Ve finále jsme se znovu utkaly se Svatoslavovou, se kterými jsme ve skupině prohrály. První poločas byl velmi vyrovnaný a díky neproměňováním šancí na obou stranách byl poločas 3:2, kdy nǎše děvčata prohrávala. Ve druhém poločase jsme bojovali. I přes naši ohromnou bojovnost jsme prohrály, a tudíž děvčata na postup nedosáhla. Utkání skončilo 13:6.

Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za předvedené výkony, snahu a nezbývá mi než zaleskat za předvedené výkony.

Tým: Lucie Červenková (3.B), Jana Chlupová (3.B), Jana Stillerová 4.D, Zuzana Gaubová (3.C), Denisa Hendrlínová (1.B), Klára Kunešová (1.B)
Trenér: Stanislav Kettner