110. výročí školy

3. říjen 2019

Naše škola letos slaví 110. výročí své existence. Ve čtvrtek 26. září 2019 jsme uspořádali setkání pro absolventy, současné i bývalé zaměstnance, rodiče, žáky a přátele školy. Brána školy se otevřela v 15 hodin.

Leckteří příchozí se zastavili už na školním dvoře, kde byly stánky s občerstvením. V budově mohli navštívit všechny třídy, tělocvičnu, sborovnu, bufet a jídelnu. Ve 3. patře byla ve dvou učebnách nainstalována výstava z historie školy, v další učebně probíhala videoprojekce.

Kromě občerstvení na dvoře byla v provozu kavárna Sborovna s terasou, školní bufet v suterénu a školní jídelna. Návštěvníky vítali a provázeli v areálu školy studenti ze tříd

2. A a 3. C a dobrovolníci z dalších tříd, občerstvení ve stáncích bylo dílem studentů.

Hlavní část programu byla zahájena v 16 hodin na nádvoří gymnázia. Návštěvníky přivítal ředitel školy, promluvil starosta městské části Praha 8 a k historii školy pronesl příspěvek renomovaný historik. Pozdrav škole předala i zástupkyně ředitele partnerského gymnázia ze slovenského Popradu.

Program pokračoval vystoupením školního pěveckého sboru se členy dramatického kroužku a ukázkou irských tanců. Po tancích měli návštěvníci možnost obdivovat akrobatická vystoupení studentů a jejich přátel na školním hřišti.

Mnozí hosté si zakoupili některé z upomínkových předmětů nebo dokonce vyhráli některou z cen; ty se losovaly v tombole v další části večera. Každý návštěvník dostal pamětní list.

A protože nám přálo i počasí, strávili jsme všichni velmi příjemné odpoledne a podvečer v krásném prostředí s milými lidmi.

Děkujeme všem, kteří se na přípravách a zdárném průběhu celé akce podíleli, a přejeme naší škole úspěšné pokračování v její dlouholeté tradici.

J. Mužáková

Zobrazeno 332 krát Naposledy změněno pátek, 04 říjen 2019 08:02

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám