GULZ v Malaze 2019

3. říjen 2019

Stalo již téměř tradicí, že v prvním měsíci nového školního roku se studenti našeho gymnázia účastní jazykového kurzu španělštiny v Málaze. Letos (září 2019) se studijního pobytu zúčastnilo 14 studentů 3.C a jedna studentka z 2.B. Pedagogický doprovod zajišťovaly profesorky Dobrozemská a Jonášová.

Studenti absolvovali pětidenní kurz s rodilým mluvčím ve škole Escuela de Cervantes. Každý den dopoledne trávili studiem a odpoledne následoval pestrý program. V pondělí proběhla prohlídka historického centra Málagy a muzea Pabla Picassa, nejvýznamnějšího místního rodáka. V úterý studenti navštívili románský amfiteátr a místní hrad Alcazaba. Uprostřed týdne si studenti zahráli pod vedením španělského lektora naučnou hru na zdejší pláži. Ve čtvrtek si česká výprava uvařila pod dohledem jednoho z lektorů španělské školy vynikající paellu. Všichni si vaření moc užili a na typickém španělském pokrmu si společně pochutnali. V pátek bylo volné odpoledne a každý ho využil po svém. Část studentů se vypravila na pláž, část zajela do centra města. Bylo velmi sympatické, jak samostatně děti k volnému času přistoupily. V sobotu všichni vyrazili v doprovodu španělského průvodce do Rondy, která leží v horách nedaleko Málagy. Výlet se velmi vydařil, navštívili jsme býčí arénu – nejstarší svého druhu ve Španělsku, muzeum historie býčích zápasů a historické centrum města. V neděli v noci jsme odletěli směr Praha – letiště Václava Havla a šťastně jsme přibližně dvě hodiny po půlnoci přistáli.

Zájezd do Málagy byl velmi vydařený, studenti si užili nejen volný čas a pestrý program. Escuela de Cervantes vystavila všem na základě úspěšně složeného testu certifikát o absolvování jazykového kurzu na úrovni A2. Všem se v Málaze moc líbilo. Studenti do jednoho slíbili, že nepoleví ve studiu španělštiny, aby se mohli co nejdříve vrátit a dál prohlubovat nejen znalosti jazyka, ale i španělských reálií a tradic.

A. Jonášová

Zobrazeno 67 krát Naposledy změněno středa, 09 říjen 2019 07:40

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám