Veletrh vědy 2019

19. červen 2019

Náš den začal jako každý jiný ve škole, ze které jsme se během sedmé vyučovací hodiny vypravili směrem k Palmovce. Následovala cesta autobusem a byli jsme před PVA EXPO PRAHA, kde se veletrh nacházel. Po vstupu jsme se jako skupina vyfotili, dostali instrukce a vydali se objevovat, co na nás čeká.

První expozice se týkala parazitů. Měli jsme možnost se o nich něco dozvědět, prohlédnout si je a některé i zvednout. Mohli jsme si prohlédnout parazity jako například vlasovce medinského, symbol lékařství, vlasovce mízního či svalovce.

Dále jsme navštívili stánek, který měl kameru schopnou natáčet infračervené záření. To jsme zpočátku nevěděli, a tak jsme se jenom divili, proč vypadáme tak, jak vypadáme. Následovalo pár zajímavých faktů jako například: že voda pohltí záření, a je tedy vidět jenom jako černá hmota, dále že sklo záření odrazí - funguje tudíž jako neprostupná bariéra - a že přes igelit je bez problému vidět.

Mezi expozicemi byla i možnost prohlédnout si, jak vypadá rakovina pod mikroskopem, přesněji tedy rakovina mozku. Dala se poznat díky velkému shluku buněk.

Následovalo pár logických hádanek či her, které člen naší skupiny bez problému vyhrál, a vydali jsme se dál.

Jako poslední atrakci z této haly jsme navštívili stánek, kde nám vysvětlili něco o aerodynamice mostů, proč jeden takový most spadl v Japonsku a jak se tomu dalo zabránit. Vypadá to, že za všechno mohla frekvence, s jakou na most působil vítr, a tvar mostu, který způsoboval víření.

Po krátké přestávce jsme se vydali do druhé haly, kde jsme kvůli nedostatku času navštívili pouze dvě atrakce. Další logickou hádanku, ve které jsme museli poskládat správně do krabice různě vysoké špalíčky ze dřeva, jsme bohužel nevyhráli kvůli špatnému zadání.

Na závěr jsme navštívili stánek s virtuální realitou, kde jsme měli možnost vyzkoušet si jednu rytmickou českou hru jménem Beat Saber, ve které bylo cílem správně barevným mečem přeseknout stejně barevnou kostku ve směru zadaných šipek. Hra byla mnohem těžší, než se na první pohled zdálo.

Potom už jsme se vydali na cestu z výstaviště domů.

Závěrka, Kříž, Procházka, Mlezivová, Ondroušková

Zobrazeno 170 krát Naposledy změněno středa, 19 červen 2019 09:44

GULZ na sítích

Sledujte nás na sociálních sítích:

Kontakty

Gymnázium U Libeňského zámku
U Libeňského zámku 1, 180 00  Praha 8

Jak k nám